Erzurum Uydu Ayar Servisi | 05424491208 / Çanak Anten Kurulumu

galeri

Firma Hakkında

Erzurum’da uydu servisi hizmetlerimiz kapsamında bir çok uydu sorununu gideriyoruz. Bu kapsamda uydu ayar işlemlerinizi de aynı gün içinde son teknoloji ekipman ve profesyonel ekibimizle yapıyoruz. Uydu ayarlama işlemi aslında kendi imkanlarınız ile sizinde yapabileceğiniz bir iştir.

Evde Uydu Ayarlama

Kendi imkanlarınızla uydu ayarı yapabilmeniz için bir sinyal bulucu kullanıyor olmanız gerekiyor. Bunun için çok pahalı bir cihaz almanız gerekmiyor ucuz 100 Tl’ye kadar satılan ve bu işi başarılı şekilde yapan cihazlar mevcuttur. İlk yapmanız gereken işlem çanak anteninizi ayak ve LNB bağlantılarını tamamladıktan sonra sabit duracağı noktaya monte etmektir. Sonrasında bir ucunu LNB’ye bağladığınız anten kablosunun diğer ucunu sinyal bulucu cihaza bağlamak ve çanak antende yönü bulmak için yukarı aşağı hareket ettirmelisiniz. Bu işlem ile uygun sinyali yakaladığınız anda çanak anteni sabit tutup hareket vidalarını sıkmalısınız. Yaptığınız bu işlem sonrasında eğer yönü bozmaz ve hala sinyal alabiliyor konumdaysanız artık işiniz tamamlandı demektir. Anten kablosunun ucunu televizyonun dahili uydu alıcısı yada harici kullandığınız uydu alıcısının anten bağlantı noktasına bağlayın. Televizyonunuz artık uygun sinyali alıyor. Şimdi yapmanız gereken ise televizyonunuz için kanal ayarı yapmaktır.

Televizyon Kanal Ayarı

Kanal ayarlama işlemi her marka televizyon için farklıdır. Bu nedenle buradan tam olarak ayarları nasıl yapmanız gerektiğini anlatamayacağım ancak genel bir bilgilendirme yapmam gerekirse;

  • Ayarlar
  • Kanal ayarları
  • Otomatik arama

Yolunu izleyerek hemen hemen her marka için otomatik kanal tarama işlemini yapabilirsiniz. Eğer televizyonunuzda TKGS özelliği var ise bir kaç saniye içinde kanal yükleme işlemlerini tamamlamış olursunuz. TKGS özelliği yok ise bu işlem bir kaç dakikayı bulabilir, sabırlı olun ve sonunda televizyonunuzu izlemeye başlayın. Önemli Not: Eğer anten sisteminiz merkezi ise bu durumda televizyonunuzun kanal ayarları içinde diseq A seçeneğini aktif etmeniz gerekecektir. Uydu ayarlama işlemi aslında bu kadar basit bir işlemdir. Ancak tabi ki burada ki anlatım çok detaylı değil, sadece bu anlatım ile işlemlerinizi yapabiliyorsanız zaten bu işten anlıyorsunuz demektir. Yine de gerek duymanız halinde Erzurum Erzurum için uydu ayarlarınızı bize emanet edebilirsiniz.

  • Erzurum Çanak Anten Tamircileri; Çanak anten tamir onarım işleriniz için bizi aramanız halinde aynı gün içinde gerekli tamir işlemini yapıyoruz.
  • Erzurum Uydu Ayarları: Erzurum uydu ayarları ve kurulumuyla ilgili sorun yaşarsanız lütfen bizi arayınız. Uydu ayar çalışmaları istek üzerine aynı gün kibarca yapılır.
  • Erzurum Uydu Tamircileri; Erzurum uydu tamircisi arayışınıza aşağıda ki bağlantılardan herhangi birisi ile iletişime geçerek son verebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

SD Uydu Alıcısı Nedir?

SD (Standart Definition), standart yayın formatında olan yayınları almamızı sağlayan uydu alıcılarına SD uydu alıcısı denilmektedir. 720×576 çözünürlüğüne sahiptir. Genel kullanım alanları 82 Ekran üstünde pek tercih edilmez. Tüplü ve LCD televizyonlarda kullanılabilir.

HD Uydu Alıcısı Nedir?

HD (High Definition), yüksek çözünürlüklü yayın formatında olan yayınları almamızı sağlayan uydu alıcısına HD uydu alıcısı denilmektedir. Bu yayınları izleyebilmemiz için Televizyonu muzunda HD (High Definition) yüksek çözünürlükte ki yayınlara uygun olması gerekmektedir. 1920×1080 Çözünürlüğüne kadar desteklerler.

Tek Kablo ile 2 Odada Yayın İzlenebilir mi?

Hayır. tek kablo ile 2 odanızda yayın izlenmesi teknik olarak hatalı bir işlemdir. 1 kablo 2 ye bölünüp her 2 televizyonda bulunan uydu alıcılarına bağlandığında şu sorunlar ile karşılaşılır. 2 uydu alıcısından birinin mutlaka belirli bir süre sonra tüner kartı yanacaktır ve hiç yayın alamaz hale gelecektir. 1 hafta veya 2 ay sürmesi önem arz etmiyor. mutlaka bu zararı görecektir. ayrıca 2 uydu alıcısı aynı anda çalıştığı taktirde her 2 tarafta bulunan uydu cihazının kanalları bundan etkilenecektir ve her 2 tarafta bulunan uydu cihazındaki çoğu kanalda sinyal alınamaz. örneğin her 2 uydu alıcısında aynı kanalın izlenemeyeceği gibi. Uydu cihazlarının tüner kartlarından belirli bir voltaj çıkar siz 2 kabloyu birleştirdiğiniz anda bu 2 voltaj kabloların birleşim noktasında birbirinin tüner kartına voltaj iletmeye çalışacaktır ve zayıf olan uydu alıcısının tüner kartındaki belirli diotlar bu voltaja karşı dayanamaz hale gelip bozulmasına neden olacaktır.

Tek Anten ile Diğer Odalarda Nasıl Yayın İzleyebilirim?

Evet. tek bir çanak anten ile 8 odanıza kadar yayın aktarılabilir. Kısacası çanak anteninizin önünde bulunan LNB kaç çıkışlı ise o kadar odada bağımsız olarak yayın alınabileceği anlamına gelir.

Tek Anten İle 2 Uydu İzlenebilir mi?

Bu sorunun 2 cevabi vardır hem EVET hem HAYIR. İzlenmek istenilen uydulara göre değişim gösterir. Örneğin Türksat 4A uydusu 42 dereceden yayın yapmaktadır. Siz  13 veya 7 derecede yayın yapan uyduları izlemek istediğinizde bu mümkün olmayacaktır. bu biraz uyduların derecelerin birbirine yakınlıklarıyla alakalı bir durumdur. örneğin 19, 13, 7 derecelerindeki 3 uydunun sinyalleri tek bir çanak antende toplanabilir fakat çanak anteninizin çapı da bu durumda farklılıklar oluşturulabilir. detaylı bilgi için bize mail gönderebilirsiniz.

Hangi Kanalları İzleyebilirim?

Türksat-4A uydusunda ücretsiz olarak izlenebilir şuan 400 ile 500 arasında yayın bulunmaktadır. Her geçen gün yeni bir kanal eklenmesi veya çıkarılmasından dolayı kesin net bir sabit rakam bulunmuyor. Diğer uydu antenleri ile izlenebilir kanallar hakkında bilgi almak için bizi mail gönderebilirsiniz.

Servis Süreniz Nedir?

Müşterilerimizin uydu anteni ile yaşadığı problemleri çözümlememiz için elimizden geldiği kadar özenli ve hızlı çalışmakta olduğumuzu belirtmek isteriz. Tahmini servis süremiz ortalama 30 dk ile 2 saat arasında değişim gösterebilir.

Şifreli Kanalları Nasıl İzleyebilirim?

EVET. Sık sorulan sorulardan biride Avrupa’da yayın yapan şifreleri kanalların nasıl izlenebileceği hakkındadır. Bu konu çok kapsamlıdır ve profesyonel olarak ele alınmalıdır. Öncelikle şifreli kanalların izlenebilmesi için paylaşım özelliği bulunan bir uydu alıcısına ve İnternet bağlantısına ihtiyacınız vardır. Card Sharing sistemi ile şifreleri kanalları bu sayede izleyebilirsiniz. Bir çok cihaz modeli ve yazılımı mevcuttur. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Servis Ücretiniz Ne Kadar?

Servis ücretimiz yapılacak işin, işçiliğin, kullanılacak ekstra malzemenin kullanımına bağlı olarak değişebilir. Herhangi bir malzeme kullanılmaksızın adresine gelip arızayı çözümlememizin ücreti 70.00 TL olarak belirlenmiştir. Fakat aynı şekilde adresine gelip çanak anteninizin sinyal almasını engelleyen yeni bir inşaat çalışması yapıldığını varsayarsak ve anteninizi söküp başka bir mevkiye kurmamız gerekirse servis ücreti 80.00 TL olacaktır. Detaylı fiyatlandırma ve bilgi için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firmaya Mail Gönder

Firma Konumu

Paylaş