Televizyonda Lg mi Samsung mu Daha İyi

Televizyonda Lg mi Samsung mu daha iyi? Bu soru yılların eskitemediği bir soru ve cevap herkes için farklı yani görecelidir. Bildiğiniz gibi insanların istekleri ve kullanım alışkanlıkları her zaman farklılık gösterir. Bu nedenle iyilik kavramı da güzellik kavramı gibi göreceli bir kavram oluyor. Şimdi göreceli olmasına rağmen her iki tarafın penceresinde de bakacak ve iki taraf için de hangi markanın daha iyi olduğu sorunsalını çözeceğiz.

Konuya geçmeden önce belirtmeliyim ki bu işe yıllarımı verdim ve gerek Lg gerek Samsung Tv’leri ile uzun yıllar iş yaptım. Demem o ki tecrübe konuşuyor, iyi dinleyin.

Neden Lg Tv Almalısınız?

Lg tv piyasasının belki de en önemli ve en deneyimli markalarının başında gelir. Lg’nin en iyi yaptığı şey ekrandır bu nedenle de Lg Tvler ekran teknolojileri konusunda hep bir adım önde gidiyorlar. Aşağıda Lg almak için önemli nedenleri listeleyeceğim;

  • Akıllı kumanda: Çok ama çok kaliteli bir smart deneyimi için Lg Tv almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada Türkçe sesli komut özelliğinin var olduğunu da unutmayalım.
  • Mat Ekran: Lg Tvler ekran olarak Samsung’a göre daha dooğaldır bu nedenle de daha az göz yorarlar.
  • Sağlam Kasa: Lg Tv modellerinde genelde metal alaşımlı kasa kullanılır bu da küçük darbelere karşı onu daha dayanıklı yapıyor.

Neden Samsung Tv Almalısınız?

Samsung dünya piyasasında sadece tv değil elektronik sınıfına girebilecek hemen her üründe rekabete girmiş büyük bir markadır. Aynı şekilde Tv piyasasında da dünya çapında isminden söz ettiren ve satış rakamları ile bu pastanın en büyük payını alan markadır. Aşağıda Samsung Tv almak için önemli nedenleri listeleyeceğim;

  • Tizen İşletim Sistemi: Samsung’un Tvlerinde kullandığı Tizen işletim sistemi diğer Tv işletim sistemlerine kıyasla daha seri bir işletim sistemidir.
  • Canlı Renkler: Her insan benim gibi düşünmez ve bazıları canlı renkleri daha çok severler bu nedenler bu bazıları için bir avantajdır.
  • İnce Tasarım: İnsanlar, özellikle kadınlar estetik görünüme önem verirler. İşte bu noktada Samsung Tvlerin daha ince ve sıfır çerçeveli tasarımları yardımınıza yetişir.

Lg mi Samsung mu? Hangisi Daha İyi

Yeni bir TV arayanlar genellikle birkaç farklı marka bulur, ancak pazar liderlerinden kaçmak zordur: LG ve Samsung. Televizyon denince Güney Koreli şirketler referans oluyor. Piyasada bu markalardan onlarca farklı seçenek varken aralarından seçim yapmak oldukça zor. Bu görevde size yardımcı olmak için LG ve Samsung TV’leri karşılaştıracağız ve bu markalardan hangisinin sizin için en iyi olduğunu göstereceğiz.

Ne olduğuna dair bu değerlendirmeyi yapmak için en iyi televizyon, müşterilerin yeni bir televizyon satın alırken aradığı temel özellikleri ve nitelikleri dikkate alarak bir markanın özelliklerini diğerinin özellikleriyle karşılaştıracağız. Onlar:

Tasarım

Samsung TV’ler, özellikle sonsuz kenarlı tasarımı ve cihazı çerçevelerle süsleyerek bir sanat eseri görünümü bırakmasıyla görsel açıdan öne çıkıyor. LG, hasarın peşine düştü ve 48 ila 88 inç arasındaki ekranlarda süper ince cihazlar ve sonsuz kenarlıklı Galeri Tasarımı adlı bir seri başlattı. Buna rağmen Samsung cihazlarının bir avantajı var.

Görüntü Çözünürlüğü ve Kalitesi

İki markanın HD’den 8K’ya kadar çeşitli çözünürlük türlerine sahip cihazları var. Samsung özel teknolojiyi kullanıyor QLED canlı renklere sahip görüntüler, iyi görüş açıları ve daha da gerçekçi görüntüler sağlayan HDR10 teknolojisi desteği sunan cihazlarında. Öte yandan LG TV’ler, HDR 10 ve Dolby Vision desteğinin yanı sıra mükemmel koyu tonlar ve daha kontrastlı görüntülerde harika performans sunan OLED teknolojisini kullanıyor. Bu konuda bir beraberlik var diyebiliriz.

İşletim Sistemi

Hem LG hem de Samsung, akış platformlarına, oyunlara ve sesli komut ve akıllı cihazlar gibi özelliklere bağlantı sunan özel işletim sistemlerine güveniyor. LG, övgüye değer bir görünüme ve Android akıllı telefonların yerel yansıtması, ekran kapalıyken müzik dinleme ve görüntüleri yakınlaştırma gibi kullanıcı kolaylığı sunan özelliklere sahip webOS kullanıyor. Samsung ise işletim sistemi olarak müşterinin konsola ihtiyaç duymadan oyun oynamasını ve TV görüntüsünü Galaxy serisinden bir cihazda yeniden üretmesini sağlayan Tizen’i benimsiyor. Her işletim sisteminin kendine göre avantajları var yani bir bağ var diyebiliriz.

Ses

Samsung TV’ler, ekranın tüm uzunluğu boyunca dinamik ses sağlayan ve izleyenlerin dalmasını artıran Sound in Motion adlı bir teknolojiye sahiptir. LG ise ev odasında sinema deneyimi yaşatan Dolby Atmos özelliklerini benimseyen öncülerden biri oldu. Marka ayrıca, sesi içeriğe göre otomatik olarak eşitleyen AI Sound Pro yapay zekasına da sahiptir. Bu konuda LG’nin bir avantajı var.

Ekstra Fonksiyonlar

Hem Samsung hem de LG, en temel modellerde bile sesli komut ve Alexa, Google Asistan ve diğer sanal asistanları destekleyen modeller sunmuştur. Samsung’un uzaktan kumandası, ev sinema sistemleri ve kablo TV gibi TV’ye bağlı diğer cihazları tanır ve kontrol eder. Hatta bazı modellerde solar şarjlı bir kontrolör bulunur. LG, yapay zeka, fare benzeri düğme ve sesli komut içeren Smart Magic kontrolüne zaten sahip. Marka ayrıca oyuncular için özel görüntü ve ses kaynaklarına sahiptir. Bu bağlamda, hem LG hem de Samsung, birçok müşteri türünü çekebilecek iyi özelliklere sahiptir.

Sonuçta, hangisi en iyisi?

LG ve Samsung, giriş seviyesinden premium modellere kadar kaliteli TV’ler konusunda tanınan markalardır. Bir marka ile diğeri arasındaki seçim, tüketicinin önceliklerinin ne olduğuna bağlı olacaktır. Daha rafine bir tasarıma ve süper ince cihazlara öncelik veriyorsa, Samsung iyi bir seçenek olabilir. Ancak müşteri daha fazla ses özelliği, iyi kontrastlı ekranlar ve Dolby Vision desteği istiyorsa, bir LG cihazı iyi bir seçimdir. Kararınızı vermeden önce yukarıda tartışılan noktaları değerlendirin.

Samsung QLED TV mi LG OLED mi?

Bu teknolojilerin her ikisi de kendi açılarından etkileyicidir, ancak burada bir kazanan seçmek için bulunuyoruz ve şimdilik bu OLED. Çoğu kişinin dizi ve film izlerken fark edeceği kategorilerde daha iyi performansla, yine de satın alabileceğiniz en iyi görüntü kalitesidir.

En iyi görüntü kalitesi hangi TV'de?

OLED Tv, kuşkusuz yüksek ama çok da çılgın olmayan bir fiyata görüntü kalitesinin zirvesini temsil ediyor. Mükemmel siyah seviyeleri, rakipsiz kontrastı ve mükemmel açı dışı görüntüleme özellikleriyle Samsung Neo QLED'de dahil olmak üzere tüm TV'leri geride bırakıyor.

Lg ve Samsung Aynı Firma mı?

Aynı şirket değiller ama Kore'de aynı montaj şirketini kullanıyorlar ve her iki makineye takılan parçalar çok benzer OEM numaralarına sahip. Ayrıca makinelerine bakım yapmak için aynı garanti hizmeti şirketlerini kullanıyorlar. İkisi de Kore yapımı makineler. Benzer seçeneklere sahip yan yana LG ve Samsung, temelde farklı bir arayüz LED'i veya seçici anahtarlarla aynı makinedir. Aynı donanım, ancak aynı şirket değil. Detaylı bilgi: https://sorunne.net/1537/lg-ve-samsung-ayni-firma-mi

Yorum yaz