LG TV Uydu Ayarlama 2023

LG TV Uydu Ayarlama işlemi oldukça basit bir şekilde yapabileceğimiz bir ayarlamadır. Bu ayarlamayı LG TV üzerinde bulunan menüden kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Birçok özelliğe sahip olan LG televizyon modellerinde kanalları izlemeyi aktifleştirmek için uydu ayarlarını yapmak gerekir.

LG televizyon markalarının en önemli faydası akıllı televizyon özelliklerini bünyesinde barındırmasıdır. En seçkin modeller arasında yer alan LG TV’ler gelişmiş özellikleri ve üstün kalite standartlarını en iyi şekilde yansıtarak, kolay bir kullanıma imkan tanır. Uydu kurulumu da oldukça kolay olan bu televizyon, basit bir ara yüzü kullanıcılarına sunar.

LG Televizyon Özellikleri

LG markasına sahip televizyonlar kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni ile kullanılır. Ekran özellikleri arasında bulunan HDR teknolojisi birçok modelde kullanılır. Renk ve çözünürlük bakımından kullanıcılara en üstün kalitede hizmet vererek, seyir keyfini büyük ölçüde arttırır. Bunun yanı sıra ekranın büyük boyutta ve yüksek çözünürlükte olması özelliği sayesinde kullanıcılara keyifli bir şekilde televizyon izleme imkânı tanır. Ancak televizyonun tam olarak izlenebilmesi ve tüm özelliklerden faydalanabilmemiz için uydu ayarlamayı gerçekleştirmemiz gerekmektedir.

LG televizyonlarda harici uydu kullanmadan dahili uydu ile tüm kanalları izleyebilmek mümkündür. Ancak öncesinde uydu ayarlaması yapmamız gerekir. Televizyon menüsünde yer alan LG TV uydu ayarlama menüsünden kurulum basit bir şekilde yapılır. Bazı durumlarda LG TV genellikle servisler tarafından kurulmaktadır. Ancak servis tarafından kurulmadığında otomatik kurulum ya da manuel kurulum seçeneklerini tercih ederek uydu ayarlama işlemlerini gerçekleştirilir. Bu nedenle sıfırlama işlemi ardından ya da ilk kullanım öncesinde bu ayarları kendiniz de yapabilirsiniz.

LG TV Uydu Ayarlama Nasıl Yapılır?

LG TV uydu ayarı yapmak oldukça basit bir işlemdir. Televizyonun kurulumu yapılmasından sonra uydu ayarlama işlemi yapılır. Bunun için teknik servisten destek alabileceğiniz gibi kendiniz de rahatlıkla gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Televizyonunuzu kullanıma hazırlamak, basit adımları takip ederek kendinizin evde yapabileceğiniz bir işlemdir. Bunun için yapılması gereken verilen komutları adım adım takip ederek, LG TV uydu ayarlama işlemini tamamlamaktır.

 1. İlk olarak televizyonunuzun kumandasında yer alan Menü seçeneğine ve ardından Uygulamalarım kısmına girin,
 2. Bu işlemi yaptıktan sonra “Ayarlar” bölümünü seçin,
 3. Ayarlar bölümüne tıkladığınızda karşınıza çıkan seçenekler arasından “Uydu Ayarı” kısmına tıklayın.
 4. Karşınıza gelen ekranda girilmesi gereken frekans ayarları vardır.
 5. Bu ayarları değiştirmek için < simgesine tıklamanız gerekiyor.
 6. Seçeneği değiştirdikten sonra frekans değerlerini açılan pencerede frekans ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Bu frekans ayarlarındaki değerler 12380,V,27500 ayarında olmalıdır. Bu değerler TÜRKSAT(42.0E) ait olmasından kaynaklı dolayı 12380,V,27500  değerinde görmeniz en uygun seçenekler arasındadır.
 7. Uygun değerleri girdikten sonra ekranda yer alan “DiSEqC tipini A olarak belirlemeniz gerekir.
 8. Bu işlemin ardından altta yer alan “Kapat” seçeneğine tıklanır,
 9. Girdiğiniz uydu değerlerini görüntülemek için “İleri” butonuna tıklayın.
 10. İleri butonuna tıkladığınızda karşınıza “Ayarlama seçeneğini” çıkacaktır.
 11.  Bu seçeneklerden Ağ Arama seçeneğini işaretleyip sonrasında Başlat seçeneğine tıklayın.
 12. Otomatik Ayarlama İşleniyor yazan ekran açılacaktır. Vakit kaybetmemek için yüzdelik dilimi beklemenize gerek yoktur. Alt kısmındaki ileri (Uydu DTV) butonuna tıklayın.
 13. İşlemler tamamlandıktan sonra ekranda karşınıza “Sihirli Uzaktan Kumanda Deneyimini Yaşayın!” başlığı çıkacaktır. Bu alanı atlayarak yüklediğiniz kanalları görebilirsiniz.

LG Televizyon Uydu ve Kanal Ayarları

Kolay bir kurulum ve LG TV uydu ayarlama ile televizyonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için teknik servisin yanı sıra evinizde uygulayabileceğiniz adımlar da yeterli olur. Genellikle ilk kurulum sırasında bu ayarlamalar yapılır. Ancak belirli sıfırlama ve düzenlemeler için de kolay adımlar takip edilerek ayarlar yenilenebilir. Kurulum aşamasının yanı sıra bazı özelleştirme ve düzenlemeler için de LG TV Uydu ayarları yapılması gerekebilir.

Uydu ve kanal kurulumu dışında gerçekleştirebilen şifreli kanal ekleme ve kaldırma, farklı frekanslar ayarlama gibi işlemler de bulunur. Bunun için kanal ekleme gibi seçenekler, Ayarlar menüsünde yer alır. Benzer şekilde Kanal Ayarları menüsünü seçerek yeni frekans değerleri eklenebilir ve mevcut kanal listesinde olmayan kanallar eklenebilir. Şifreli kanallar da bu menü üzerinden eklenebilir ya da çıkarılabilir. Kullanıcı tercihine uygun LG TV Uydu ayarları kolayca ayarlanabilir.

Yorumlar (1)

Yorum yaz